Uciec przed przeznaczeniem

Czasami ryzykuję i chwytam książkę, która należy do jakiegoś cyklu a nie jest jego początkiem. Tak też jest z książką Złączeni nienawiścią (https://www.taniaksiazka.pl/zlaczeni-nienawiscia-cora-reilly-p-1340964.html). Zaczynając czytanie nie znałam wcześniejszych książek i było mi to nawet na rękę, gdyż nie nasuwały mi się od razu porównania. O czym jest ta opowieść? Już Wam opowiadam.

Tyko czy warto uciekać?

Gianna urodziła się i wychowywała w rodzinie, która należała do mafii. O wszystkim, co działo się w jej życiu decydowali mężczyźni. Od niej i od jej siostry oczekiwano posłuszeństwa. Gianna jednak nie chce być kartą przetargową w życiu swego ojca. Po ślubie swojej siostry dowiaduje się, że ojciec obiecał Mateo,  że w niedalekiej przyszłości Gianna zostanie jego żoną. Mateo również należy do mafii. Jest mężczyzną bardzo przystojnym, inteligentnym i zdecydowanym by poślubić Gianne. Czekał na ten moment kilka lat. Problem polega na tym, że Gianna nie ma zamiaru spełnić obietnicy ojca. Decyduje się na ucieczkę kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Przenosi się do Europy i próbuje żyć spokojnie. Jej śladem rusza jej niedoszły małżonek. Czy uda mu się ją odnaleźć i przekonać do siebie?

Gianna jest młodą kobietą, która pragnie sama o sobie decydować. Jest uparta, nieokiełzana i pragnie żyć normalnie. Chce być niezależna, ale jest to bardzo trudne w mafijnym świecie. Dla tej niezależności zaryzykowała wszystko i uciekła. Mateo natomiast to człowiek mafii. Dużo już w swoim młodym życiu widział i przeżył. Nauczył się, że okazywanie uczuć nie jest dobre. Jak więc będzie okazywał uczucie przyszłej żonie?

Nie spodobało mi się to ustawianie ślubów. Nie rozumiem tego pomysłu i całkowicie się z nim nie zgadzam. Nie dziwię, że Giannie, że uciekła. Sama pewnie uczyniłabym tak samo. Gianna jest bohaterką, która przypadła mi do gustu od pierwszej strony. Nie jest jak typowa dziewczyna, która grzecznie kiwa głową i zgadza się na wszystko. Trzeba przyznać, że wykazuje się dość dużą pomysłowością by uciec. Sympatię moją wzbudził również Mateo. Był konsekwentny w swoim działaniu i gotowy na wszystko by Gianna była jego żoną. Ma za to u mnie dużego plusa.

Książka przypadła mi do gustu. W tym przypadku ryzyko się opłacało, bo opowieść o Giannie i Mateo jest ciekawa i wciągająca. Na moim przykładzie możecie zobaczyć, że nawet jeżeli nie przeczytaliście poprzednich części to i tak Złączeni nienawiścią przyniosą Wam przyjemność z czytania. Książkę serdecznie polecam.  Udanej lektury.

Vintage obraz autorstwa freepik - www.freepik.com